2019թ. հունիսի 27-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում  կայացել է Գևորգ Վարդանյանի հանդիպումը ՌԴ-ի Տիեզերական գործունեության մասնակիցների միջազգային ասոցիացիայի նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովի հետ:
ՆՁԱԿ-ի տնօրենը հյուրին համառոտ ներկայացրել է Կենտրոնի, որպես  ինովացիոն գործունեության իրականացմանն աջակցող մասնագիտացված կառույցի գործունեության հիմնական ուղությունները՝ տեխնոլոգիաների փոխանցում, մտավոր գործունեության արդյունքների առևտրայնացում, գրադարանային, գիտատեխնիկական-տեղեկատվական ծառայությունների մատուցում: Գևորգ Վարդանյանը նշեց  ինովացիոն ոլորտի կադրերի պատրաստման և վերապատրաստման կրթական ծրագրերի իրականացման, մասնավորապես պարբերաբար կազմակերպվող «Նորարարությունների կառավարում» միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի, ինչպես նաև խոսեց ինովացիոն միջպետական համագործակցության զարգացման աջակցմանն ուղղված ՆՁԱԿ-ի` որպես ԱՊՀ անդամ պետությունների մինչև 2020թ. ինովացիոն համագործակցության միջպետական ծրագրի շրջանակներում Ազգային կոնտակտային կենտրոնի գործունեության մասին:
Վիկտոր Կրիվոպուսկովը ներկայացրել է իր այցելության նպատակը ուղղված Ռուսաստանի և Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի ընկերությունների միջև գիտատեխնիկական և արտադրության ոլորտներում համագործակցության եզրեր գտնելուն, խաղաղ նպատակով տիեզերական տարածքների հետազոտման ոլորտում ռուս-հայկական համագործակցության աջակցմանը, ինչպես նաև այդ գործունեության արդյունքների կիրառումը երկու երկրների տնտեսությունների զարգացման համար:
Կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր փոխադարձ համագործակցության հաստատման վերաբերյալ ուղղված համատեղ միջոցառումների` սեմինարների, դպրոցների անցկացմանը, կրթական ծրագրեր իրականացմանը, տիեզերական հետազոտությունների ոլորտում համատեղ մշակումների ու արտադրության կազմակերպման համար շահագրգիռ կազմակերպությունների` փոքր և միջին բիզնեսի շրջանակների բացահայտմանը: Առաջարկվեց կնքել համապատասխան համաձայնագիր` կանոնակարգված և արդյունավետ համագործակցության համար:

27 июня 2019г. в Национальном центре инноваций и предпринимательства состоялась встреча Геворга Варданяна с президентом Международной ассоциации участников космической деятельности (МАКД) РФ - Виктором Кривопусковым.
Директор НЦИП-а кратко проинформировал гостя об основных направлениях деятельности Центра по содействию инновационной деятельности, передаче технологий, коммерциализации интеллектуальной продукции, предоставлению библиотечных, научно-технических информационных услуг. Геворг Варданян отметил реализацию образовательных программ по подготовке и переподготовке кадров в инновационной сфере, в частности, Международной молодежной научной школы «Управление инновациями», а также рассказал о деятельности содействия развитию инновационного межгосударственного сотрудничества Национального контактного центра в качестве члена государств-участников СНГ до 2020 года в рамках Межгосударственной программы инновационного сотрудничества.
Виктор Кривопусков представил цель своего визита, направленную на сотрудничество в целях развития научно-технической и производственной кооперации между высокотехнологичными предприятиями России и Армении содействуя более эффективному использованию научно-технического и производственного потенциала обеих стран и направленную на повышение эффективности научно-технических разработок и производств, повышению конкурентоспособности новых изделий и объемов,  развитию российско-армянского сотрудничества с сфере  исследования космического пространства в мирных целях и использования результатов этой деятельности в интересах развития экономик и регионов России и Армении.
Стороны обсудили ряд вопросов, связанных с установлением взаимовыгодного сотрудничества, таких как проведение семинаров, школ, реализация образовательных программ, изучение возможностей малого и среднего бизнеса, заинтересованного в организации совместных проектов в области космических исследований. Было предложено заключить соответствующее соглашение для регулируемого и эффективного сотрудничества.