Գիտատեխնիկական և ինովացիոն ոլորտներում համագործակցության միջպետական խորհուրդ (ԳՏԻՄԽ)
2019 թվականի հոկտեմբերի 24-25-ը Նուր-Սուլթանում (Ղազախստանի Հանրապետություն) տեղի ունեցավ Գիտատեխնիկական և ինովացիոն ոլորտներում համագործակցության միջպետական   խորհրդի (այսուհետ՝ ԳՏԻՄԽ) 25-րդ նիստը, որը դարձավ «Qazlndustry Forum» նորարարական համագումարի կարևոր իրադարձություններից մեկը, կազմակերպված «Digital Bridge» միջազգային տեխնոլոգիական ֆորումում:
ԳՏԻՄԽ նիստին մասնակցում էին ԱՊՀ մասնակից պետությունների ինովացիոն ոլորտում մինչև 2020 թվականը համագործակցության միջպետական ծրագրի  մասնակից պետությունների նախարարությունների և գերատեսչությունների լիազոր ներկայացուցիչները:
Նիստի ժամանակ քննարկվել են Ծրագրի շրջանակներում միջպետական գիտատեխնիկական և նորարարական համագործակցության մի շարք գերակա խնդիրներ. պիլոտային միջպետական նորարարական ծրագրերի իրականացման ընթացքում ձեռք բերված արդյունքները և խնդրահարույց կողմերը, Ծրագրի նախագծի մշակումը մինչև 2030 թվականն ընկած ժամանակահատվածի համար, ինչպես նաև Ծրագրի իրականացումը և դրա հետագա զարգացումը կարգավորող այլ հարցեր:
Հաշվի առնելով ԱՊՀ անդամ պետությունների գիտատեխնիկական տեղեկատվության միջպետական փոխանակման ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման կարևորությունը, որպես Գիտատեխնիկական տեղեկատվության միջպետական համակարգող խորհրդի նախագահ և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն Գևորգ Վարդանյանը մասնակցել է ԳՏԻՄԽ –ի 25-րդ նիստին:

МЕЖГОСУДАРСТВЕННЫЙ СОВЕТ ПО СОТРУДНИЧЕСТВУ В НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКОЙ И ИННОВАЦИОННОЙ СФЕРАХ (МСНТИ)
24-25 октября 2019 г. в Нур-Султане (Республика Казахстан) состоялось 25-е заседание Межгосударственного совета по сотрудничеству в научно-технической и инновационной сферах (далее – МСНТИ), которое стало одним из значимых мероприятий инновационного конгресса «Qazlndustry Forum», организованного на Международном технологическом форуме «Digital Bridge».
На заседании МСНТИ участвовали полномочные представители от национальных министерств и ведомств государств-участников Межгосударственной программы инновационного сотрудничества государств-участников СНГ на период до 2020 года.
Учитывая важность развития двустороннего взаимодействия в области межгосударственного обмена научно-технической информацией государств-участников СНГ, на заседании был рассмотрен ряд приоритетных вопросов межгосударственного научно-технического и инновационного сотрудничества в рамках Программы: о достигнутых результатах и проблемных аспектах в ходе выполнения пилотных межгосударственных инновационных проектов; о разработке проекта Программы на период до 2030 года, а также иные вопросы, регулирующие реализацию Программы и дальнейшее ее развитие.
Геворг Варданян, являясь директором Национального центра инноваций и предпринимательства Министерства Экономики РА и Председателем Межгосударственного Координационного Совета по научно-технической информации, принимал участие в работе 25-го заседания МСНТИ.