«Իմ հաջողության բանալին»
2021թ. մարտի 12-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը (ՆՁԱԿ) կազմակերպել էր տեղեկատվական հարթակ երիտասարդ ձեռներեցների լավագույն փորձի փոխանակման համար «Իմ հաջողության բանալին» խորագրով:
Միջոցառման գլխավոր նպատակն էր աջակցել երիտասարդությանը զարգացնելու ձեռնարկատիրական հմտություններ, ձևավորելու ձեռներեցին հատուկ նորարարական մտածողություն, բիզնեսում մրցունակ լինելու հատկանիշներ, արդյունավետ պլանավորելու կարիերան:
Միջոցառմանը մասնակցել են Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Հայաստանի ազգային ագրարային, Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական, Հյուսիսային, Եվրասիա միջազգային համալսարանների,  «Հաշվապահության Ուսուցման Միջազգային Կենտրոն» կրթական հիմնադրամի, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի, Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի ուսանողներ, դասախոսներ, Wearm School Armenia-ի  անդամներ և այլ հետաքրքված անձինք:
Ներկաներին ողջույնի խոսքով դիմել է ՆՁԱԿ-ի տնօրեն Հայկ Մարգարյանը: ՆՁԱԿ-ի գիտատեխնիկական գրադարանի ղեկավար, միջոցառման մոդեռատոր Լևոն Ղարիբյանը դիմելով մասնակիցներին  կարևորել է նման հանդիպումները՝ ելնելով ՓՄՁ զարգացման 2020-2024թթ. ռազմավարության նպատակներից, մասնավորապես աջակցելու Հայաստանում ձեռնարկատիրական մշակույթի զարգացմանը։
Միջոցառման հյուրերց էր ՓՄՁ Համագործակցության ասոցիացիայի նախագահ, «Հիմնարկ» փակ բաժնետիրական ընկերության համահիմնադիր և տնօրեն, Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի դասախոս Ռուբեն Օսիպյանը, ով ելույթ ունեցավ «Ձեռնարկատիրության ու հնարավորություններ գտնելու մասին» թեմայով և խոսեց ձեռներեց դառնալու շարժառիթների,  բիզնես սկսելու և նրան աջակցող կառույցների, բիզնեսում նորարարության դերի, մարդկային կապիտալի կարևորության մասին, ինչպես նաև ներկայացրեց Հայկական փոքր և միջին ձեռնարկատիրության համայնապատկերը:
Այնուհետև ներկաները լսեցին Wearm School Armenia դպրոցի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Քոչարյանին, ով խոսեց  թե ինչպե՞ս հաջողության հասնել բրզնեսում, թվային մարքեթինգի աշխարհում, ի՞նչ   մասնագիտություն ընտրել թվային մեդիայում և ներկայացրեց Wearm School Armenia-ի ստեղծման պատմությունը և գրանցած հաջողությունները: Որից հետո Wearm School-ի մարքեթինգի մասնագետ Գևորգ Պետրոսյանը ներկայացրեց թվային մարքեթինգի կարևոր բնութագրիչները, մարքեթինգային տարբեր գործիքների կիրառման հնարավորությունները:
Արմեն Քոչարյանը անակնկալ մատուցեց մասնակիցներին կազմակերպելով խաղարկություն, որի հաղթողը հնարավորություն ստացավ անվճար մասնակցել դպրոցի 4 ամսյա դասընթացներին (280 հազ. դրամ արժողության) անիմացիայի, մոնտաժի, գրաֆիկական դիզայնի և թվային արվեստի վերաբերյալ:
Վերջում հյուրերը պատասխանեցին երիտասարդներին հուզող հարցերին: Մասնակիցները  ծանոթանալով հյուրերի բիզնես-հաջողության գաղտնիքներին, հնարավորության ունեցան հաղորդակցվելու նրանց հետ և մասնակցելու բաց քննարկումներին:
Wearm School Armenia-ի տնօրենը դիմեց ՆՁԱԿ-ի ղեկավարին ցանկություն հայտնելով շարունակել հետագա համագործակցությունը կապված ապագա ծրագրերի իրականացման հետ:
Միջոցառման շրջանակներում գործում էր ՆՁԱԿ-ի գիտատեխնիկական գրադարանի  բիզնեսի, նորարարության վերաբերյալ գրականության ցուցահանդեսը:

«Ключ к моему успеху»
2021 г. 12 марта 2012 года Национальный центр инноваций и предпринимательства (НЦИП) организовал информационную платформу для молодых предпринимателей по обмену передовым опытом под названием «Ключ к моему успеху».
Основная цель мероприятия - поддержать молодых людей в развитии предпринимательских навыков, развитии предпринимательского инновационного мышления, конкурентоспособности в бизнесе, эффективном планировании карьеры.
В мероприятии приняли участие представители: Ереванского государственного университета, Армянского государственного экономического университа, Национального аграрного университета Армении, Ереванского государственного архитектурно-строительного университета, Северного, Евразийского университетов,  Образовательного фонда «Международный центр обучения бухгалтерскому учету», Научно-образовательного международного центра Национальной академии наук РА, Ереванского государственного колледжа информатики, члены Wearm School Armenia, и другие заинтересованные лица.
С приветственной речью к участникам обратился директор Национального центра инноваций и предпринимательства - Айк Маргарян. Модератор мероприятия Левон Гарибян, заведующий научно-технической библиотекой НЦИП-а, придав важность  таким встречам обратился к участникам, исходя из целей стратегии развития малого и среднего бизнеса (МСБ) на 2020-2024 годы, в частности - поддержкой развития предпринимательской культуры в Армении, осуществления мероприятий по стимулированию инноваций и оцифровки, предусмотренных стратегией.
Гостем мероприятия был Рубен Осипян, президент Ассоциации сотрудничества малых и средних предприятий, соучредитель и директор закрытого акционерного общества «Химнарк» (Учреждение), преподаватель Американского университета Армении, который выступил с докладом на тему: «О предпринимательстве и поиске возможностей» и поговорил о мотивации как стать предпринимателем и  начать свой бизнес, о роли инноваций, о значимости человеческого потенциала, а также представил панораму малых и средних предприятий Армении.
Затем участники выслушали  Армена Кочаряна, учредителя и  директора Wearm School Armenia, который рассказал о том, как добиться успеха в бизнесе, в мире цифрового маркетинга, какую профессию выбрать в цифровых медиа, представил историю и  регистрированные успехи Wearm School Armenia. Затем специалист по маркетингу Wearm School-а Георг Петросян представил важные характеристики цифрового маркетинга, возможности использования различных маркетинговых инструментов. Армен Кочарян удивил участников, организовав розыгрыш, победитель которого получил возможность принять участие в 4-месячных школьных курсах (стоимостью 280 тысяч драмов) по анимации, монтажу, графическому дизайну, цифровому искусству.
В завершение гости ответили на вопросы молодых людей. Участники познакомились с секретами делового успеха гостей, имели возможность пообщаться с ними, поучаствовать в открытых дискуссиях.
Директор школы Wearm School Armenia обратился к главе НЦИП и выразил желание продолжить дальнейшее сотрудничество по реализации будущих программ.
В рамках мероприятия действовала выставка литературы Научно-технической библиотеки НЦИП-а относительно бизнеса и инноваций.