«Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային շաբաթ»
Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը (#ՆՁԱԿ) սիրով հրավիրում է Ձեզ մասնակցելու «#Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային շաբաթ» խորագրով միջոցառմանը, որն անցկացվելու է ս./թ. ապրիլի 17-21-ը:
Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ Վարչապետի Աշխատակազմի, Էկոնոմիկայի և Արտաքին գործերի Նախարարությունների, Սփյուռքի Գործերի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակի և «Ազգային կենտրոն» Հիմնադրամի հովանու ներքո։
Որպես կազմակերպիչ՝ հանդես է գալիս Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը:
Միջոցառման բացմումը՝ 17 ապրիլի, ժ. 10:00;
Միջոցառման բացման վայրը՝ #TUMO Ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն (Ապրիլի 17-18-ը): Հասցե՝ Հալաբյան փ., 16:
Ապրիլի 19-21-ը միջոցառումը շարունակվելու է ՆՁԱԿ-ի գրասենյակում (Կոմիտասի պող., 49/3) և ՀՀ մարզերում:
Միջոցառման առաջին օրը սպասվում է ՀՀ և օտարերկրյա պաշտոնյաների մասնակցություն:
Միոցառման գլխավոր իրադարձությունն՝ Ավստրիական տիեզերական ֆորումի հետ Հայաստանում #AMADEE_24 Մարսյան գիտական անալոգային առաքելության իրագործման մասին, Փոխըմբռնման Հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունն է:
Հարկ է նշել, որ AMADEE-24 ծրագիրը Հայաստանում համակարգելու է Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը:
Միջոցառման շրջանակներում, կկայանա տեղեկատվության և փորձի փոխանակում տեխնոլոգիաների առևտրայնացման ոլորտի հայաստանյան և միջազգային փորձագետների միջև, կլինեն նաև քննարկումներ մարզային իշխանությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Նախատեսված են նաև առանձին պանելային քննարկումներ՝ նվիրված Հայաստանում կայուն տնտեսության ձևավորմանը, գիտության ու կրթության ինչպես նաև կանանց ձեռնարկատիրության խնդիրներին:
Ծրագիրն ամբողջությամբ հասանելի է հետևյալ հղումով. https://www.inno.am/
Գրանցվել կարելի է հետևյալ հղումով. https://rb.gy/4bjz9
Լրատվամիջոցների գրանցման համար զանգահարել՝ +(374) 44-577-558։
ՀՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունՀՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն / Ministry of Foreign Affairs of ArmeniaՍՍփյուռքի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակ Diaspora High Commissioner's Office

«Национальная неделя  инноваций и предпринимательства»
Национальный центр инноваций и предпринимательства при Министерстве экономики РА (#NCIE) с удовольствием приглашает вас принять участие в «Национальной неделе инноваций и предпринимательства», которая будет проходить 17-21 апреля 2023 года.
Мероприятие будет проходить при поддержке Офиса Премьер-министра Армении, Министерства экономики РА, Министерства Иностранных дел РА, Офиса Главного Уполномоченного по делам Диаспоры и Фонда «Национальный центр».
Организатором выступает Национальный центр инноваций и предпринимательства (NCIE).
Начало - 17 апреля, в 10:00.
Место проведения - Центр креативных технологий #TUMO (17 и 18 апреля). Адрес: ул. Алабяна, 16.
19-21 апреля мероприятие будет проходить в офисе Национального Центра Инноваций и #Предпринимательства (ул. Комитаса, 49/3) и в регионах Армении.
Ожидается, что в первый день мероприятие посетят официальные лица Армении и ряда стран.
Ключевым событием мероприятия станет официальное подписание Меморандума о взаимопонимании с Австрийским космическим форумом - Österreichisches Weltraum Forum / Austrian Space Forum о проведении марсианской аналоговой миссии #AMADEE_24 в Армении.
Отметим, что программу AMADEE-24 координирует в Армении Национальный центр инноваций и предпринимательства.
В рамках мероприятия будет проходить обмен информацией и опытом между местными и международными экспертами в области коммерциализации технологий, а также обсуждение текущей ситуации в сфере инноваций и предпринимательства в регионах Армении. Отдельные панельные дискуссии будут посвящены обсуждению устойчивой экономики в Армении, науке, образованию и женскому предпринимательству.