«Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային շաբաթ»
Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը (#ՆՁԱԿ) սիրով հրավիրում է Ձեզ մասնակցելու «#Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային շաբաթ» խորագրով միջոցառմանը, որն անցկացվելու է ս./թ. ապրիլի 17-21-ը:
Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ Վարչապետի Աշխատակազմի, Էկոնոմիկայի և Արտաքին գործերի Նախարարությունների, Սփյուռքի Գործերի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակի և «Ազգային կենտրոն» Հիմնադրամի հովանու ներքո։
Որպես կազմակերպիչ՝ հանդես է գալիս Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը:
Միջոցառման բացմումը՝ 17 ապրիլի, ժ. 10:00;
Միջոցառման բացման վայրը՝ #TUMO Ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն (Ապրիլի 17-18-ը): Հասցե՝ Հալաբյան փ., 16:
Ապրիլի 19-21-ը միջոցառումը շարունակվելու է ՆՁԱԿ-ի գրասենյակում (Կոմիտասի պող., 49/3) և ՀՀ մարզերում:
Միջոցառման առաջին օրը սպասվում է ՀՀ և օտարերկրյա պաշտոնյաների մասնակցություն:
Միոցառման գլխավոր իրադարձությունն՝ Ավստրիական տիեզերական ֆորումի հետ Հայաստանում #AMADEE_24 Մարսյան գիտական անալոգային առաքելության իրագործման մասին, Փոխըմբռնման Հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունն է:
Հարկ է նշել, որ AMADEE-24 ծրագիրը Հայաստանում համակարգելու է Նորարարության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնը:
Միջոցառման շրջանակներում, կկայանա տեղեկատվության և փորձի փոխանակում տեխնոլոգիաների առևտրայնացման ոլորտի հայաստանյան և միջազգային փորձագետների միջև, կլինեն նաև քննարկումներ մարզային իշխանությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Նախատեսված են նաև առանձին պանելային քննարկումներ՝ նվիրված Հայաստանում կայուն տնտեսության ձևավորմանը, գիտության ու կրթության ինչպես նաև կանանց ձեռնարկատիրության խնդիրներին:
Ծրագիրն ամբողջությամբ հասանելի է հետևյալ հղումով. https://www.inno.am/
Գրանցվել կարելի է հետևյալ հղումով. https://rb.gy/4bjz9
Լրատվամիջոցների գրանցման համար զանգահարել՝ +(374) 44-577-558։
ՀՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունՀՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն / Ministry of Foreign Affairs of ArmeniaՍՍփյուռքի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակ Diaspora High Commissioner's Office

National Innovation & Entrepreneurship Week - #INNOArmenia 2023.
The National Center for Innovation and Entrepreneurship (NCIE) is pleased to invite you to the National Innovation & Entrepreneurship Week. The event will take place on 17-21 April, 2023.
The event will be held with support of the Prime Minister’s office of RA, Ministry of Economy of RA, Ministry of Foreign Affairs, Office of the High Commissioner for Diaspora affairs and National Center Foundation.
The event starts on April 17th, at 10:00.
Venue - TUMO Center for Creative Technologies (17-18 April). Address: Alabyan St., 16.
On April 19-21, the event will be held at the office of the National Center for Innovation and Entrepreneurship (Komitas avenue 49/3) and in regions of Armenia.
It is expected that the event will be attended by the local officials and officials from foreign countries.
The highlight of the event is the official signing of MOU with Austrian Space Forum on AMADEE-2024 Mars Analog Mission performance in Armenia. The AMADEE-24 will be coordinated in Armenia by the National Center for Innovation and Entrepreneurship.
Within the framework of the event, there will be an exchange of information and experience between local and international experts in the field of commercialization of technologies, as well as a discussion of the topic with representatives of regional authorities. Separate panels will be devoted to the discussion of sustainable economy in Armenia, science & education and women's entrepreneurship.