«Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում»
2017 թվականի հունիսի 11-14-ը «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գևորգ Վարդանյանը մասնակցել է Թուրքմենստանի Նախագահի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում» խորագրի ներքո անցկացված միջազգային գիտաժողովի աշխատանքներին և հանդես եկել «Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցված արդյունաբերական սեփականության օբյեկտների ինովացիոն ներուժի գնահատումը» թեմայով գիտական զեկույցով, որը ճանաչվել է որպես «Տնտեսական զարգացում, միջազգային համագործակցություն և իրավունք» խորագրով սեկցիայի լավագույն զեկույցը:
Գիտաժողովի փակման արարողության ժամանակ հանդես է եկել պլենար զեկուցմամբ՝ ներկայացնելով Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի գործունեությունը և հնարավոր համագործակցության հեռանկարները:
Բացի այդ, Թուրքմենստանի Տեխնոպարկում և Գիտությունների ակադեմիայի Սեյսմաբանության և մթնոլորտի ֆիզիկայի ինստիտուտում կայացել են աշխատանքային հանդիպումներ գիտատեխնիկական մշակումների, նորարարական տեխնոլոգիաների առևտրայանացմանն աջակցության, ինչպես նաև համատեղ այլ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները քննարկելու նպատակով: Արդյունքում, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, որոնք կամրագրվեն Թուրքմենստանի Նախագահի՝ Հայաստան այցի շրջանակներում շահագրգիռ կողմերի միջև համագործակցության պայմանագրով:

«Science, technology and innovation technologies in the age of happiness and omnipotence»
On June 11-14, 2017 the director of the National Center of Innovation and Entrepreneurship Gevorg Vardanyan took part in the International conference in Turkmenistan on a theme  «Science, technology and innovation technologies in the age of happiness and omnipotence». He has made a report on the theme «The assessment of the innovation potential of industrial property objects in the Republic of Armenia in the sphere of agriculture» which has been recognized as the best report at the top section of the «Economic development, international relations and law».
At the closing ceremony of the conference, the director of the the National Center of Innovation and Entrepreneurship G. Vardanyan has presented  the activities of the Center and prospects for future  cooperation.
Besides there were organized workshops where the participants have discussed possibilities for cooperation in implementing joint projects.
As a result, a number of agreements have been reached, which will be stipulated between the parties  within the framework of the Turkmen President's visit to Armenia.