«Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում»
2017 թվականի հունիսի 11-14-ը «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գևորգ Վարդանյանը մասնակցել է Թուրքմենստանի Նախագահի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում» խորագրի ներքո անցկացված միջազգային գիտաժողովի աշխատանքներին և հանդես եկել «Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցված արդյունաբերական սեփականության օբյեկտների ինովացիոն ներուժի գնահատումը» թեմայով գիտական զեկույցով, որը ճանաչվել է որպես «Տնտեսական զարգացում, միջազգային համագործակցություն և իրավունք» խորագրով սեկցիայի լավագույն զեկույցը:
Գիտաժողովի փակման արարողության ժամանակ հանդես է եկել պլենար զեկուցմամբ՝ ներկայացնելով Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի գործունեությունը և հնարավոր համագործակցության հեռանկարները:
Բացի այդ, Թուրքմենստանի Տեխնոպարկում և Գիտությունների ակադեմիայի Սեյսմաբանության և մթնոլորտի ֆիզիկայի ինստիտուտում կայացել են աշխատանքային հանդիպումներ գիտատեխնիկական մշակումների, նորարարական տեխնոլոգիաների առևտրայանացմանն աջակցության, ինչպես նաև համատեղ այլ ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները քննարկելու նպատակով: Արդյունքում, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, որոնք կամրագրվեն Թուրքմենստանի Նախագահի՝ Հայաստան այցի շրջանակներում շահագրգիռ կողմերի միջև համագործակցության պայմանագրով:

«Наука, техника и инновационные технологии в период всемогущества и счастья»
С 11-го по 14-е июня  2017г директор Национального центра инноваций и предпринимательства  Геворг Варданян участвовал в международной конференции: «Наука, техника и инновационные технологии в период всемогущества и счастья», организованной по инициативе президента Туркменистана, и выступил с научным докладом на тему: «Оценка инновационного потенциала зарегистрированных в сельскохозяйственной сфере объектов промышленной собственности в Республике Армения», который был признан лучшим докладом в секции по теме: «Экономическое развитие, международное сотрудничество и право».
Во время церемонии закрытия конференции выступил с пленарным докладом, представляя деятельность Национального центра инноваций и предпринимательства и перспективы возможного сотрудничества.
Кроме того,  в Технопарке  Туркменистана  и в институтете Сейсмологии и физики атмосферы Академии наук состоялись рабочие встречи с целью обсуждения научно-технических разработок, содействия коммерциализации инновационных технологий, а также  возможности сотрудничества в напралении реализации совместных проектов.
В результате былы достигнуты соглашения, которые будут оговорены в договоре между заинтересованными сторонами в рамках визита президента Туркменистана в Армению.