Ոչ միայն պարզապես կաշխատենք, այլ նաև նոր կադրեր կպատրաստենք. DISQO–ն մասնաճյուղ է բացում Հայաստանում
15.10.2018
DISQO ընկերության բոլոր երեք հիմնադիրները հայկական ծագում ունեն, ե՛ւ ԱՄՆ–ում, ե՛ւ Հայաստանում աշխատելու գաղափարը նրանց մոտ վաղուց էր ծագել։ Այժմ, շնորհիվ ստացված 13.5 մլն դոլարի չափով ներդրման, այսպիսի հնարավորությունը, վերջապես, հայտնվեց՝  DISQO–ն մասնաճյուղ է բացում Հայաստանում։
Լրագրողներին ընկերության համահիմնադիր և տեխնիկական տնօրեն Դրո Քոչարեանը պատմեց, որ առաջին 2 տարվա ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է աշխատանքի ընդունել 30 որակյալ մասնագետների, որոնք ԱՄՆ–ից ժամանած գործընկերների հետ  կաշխատեն ինչպես ընկերության՝ արդեն իսկ ունեցած հաճախորդների (որոնց թվում շատ խոշոր ընկերություններ, որոնք ներառված են Fortune 500 ցուցակում), այնպես էլ նորերի հետ։
Երևանում կայացել է «Հայկական բլոկչեյն» առաջին միջազգային համաժողովը աշխարհի տարբեր երկրների ՏՏ ոլորտի ավելի քան 600 մասնագետների մասնակցությամբ
23.04.2018
Ապրիլի 22-ին, ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում կայացել է «Հայկական բլոկչեյն» առաջին միջազգային համաժողովը:
Համաժողովը բացել և ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը։
««Հայկական բլոկչեյն» համաժողովը միասնական հարթակ է, որտեղ համաժողովի մասնակիցները հնարավորություն կունենան ազատորեն փոխանակել իրենց փորձը և քննարկել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ամենաարդիական հարցերը, որոնք ներկայումս մեծ նշանակություն ունեն թվային ինդուստրիայի, այդ թվում՝ ապակենտրոնացված տեխնոլոգիաների ձևավորման և զարգացման համար», - իր բացման խոսքում, ողջունելով մասնակիցներին, նշել է նախարար Սուրեն Կարայանը:

Будем не просто работать, но и готовить новые кадры: DISQO открывает филиал в Армении
Все трое основателей компании DISQO имеют армянское происхождение, и идея работать и в США, и в Армении возникла у них давно. Сейчас, благодаря получению инвестиций в размере 13.5 млн долларов, такая возможность, наконец, появилась: компания DISQO открывает филиал в Армении.
Как рассказал журналистам сооснователь и технический директор компании Дро Кочареан, в течение первых двух лет компания планирует нанять на работу 30 квалифицированных специалистов, которые будут работать вместе с коллегами из США – и с уже имеющимися у компании клиентами (в числе которых очень крупные компании, вошедшие в список Fortune 500), и с новыми.
В Ереване прошел первый международный форум Armenian Blockchain с участием более 600 IT-специалистов из разных стран мира
23.04.2018
22 апреля в центре креативных технологий TUMO прошел первый международный форум Armenian Blockchain.
Форум открыл и с приветственной речью выступил министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян.
“Armenian Blockchain Forum – это площадка, где все участники cмогут поделиться своим опытом и обсудить самые актуальные вопросы, что представляет большую значимость в общем деле создания и развития развития digital-индустрий, в том числе в сфере децентрализованных технологий,” - отметил в своем приветственном обращении к участникам форума министр Сурен Караян.