Beeline-ի աջակցությամբ գործարկվել է ստարտափների համար նախատեսված StartHub.am տեղեկատվական հարթակը
Հայաստանում Beeline-ը և Տեխնոլոգիական Զարգացման Կենտրոն հիմնադրամը հայտարարում են հայկական ստարտափների տեղեկատվական աջակցության starthub.am առցանց հարթակի գործարկման մասին։
Հարթակի գործարկման հիմնական նպատակը հայկական ստարտափների գործունեության լուսաբանումն ու ստարտափների առաջխաղացմանն աջակցող ուղեցույցների հրապարակումն է։ Կայքը ստեղծված է ժամանակակից լուծումներով և դիզայնով։ Այն հասանելի է և համակարգիչների, և սմարթֆոնների համար։ Կայքի տարբեր բաժիններում ներկայացվում են ՏՏ ստարտափներին վերաբերող լուրեր, հայկական ստարտափների գործունեության մասին պատմող նյութեր, ստարտափների զարգացմանն ու աջակցմանն ուղղված ուսուցողական ուղեցույցներ, ստարտափներին աջակցող հայաստանյան հիմնադրամներ, տեխնոլոգիական կենտրոններ, ինկուբատորներ և այլ կազմակերպություններ։
«Լավ գաղափարներն անպայման պետք է կյանքի կոչվեն։ Որպես պատասխանատու ընկերություն՝ մեր նպատակն է սկսնակ ստարտափներին աջակցել հեռանկարային, լավ բիզնես նախագծերի իրականացման հարցում։ Այսօր մենք գործարկում ենք մի կայք, որը ստարտափներին կապահովի ամբողջական տեղեկատվությամբ, որպեսզի նրանք կարողանան ինքնուրույն ստեղծել սեփական բիզնեսը, կհուշի, թե ուր կարելի է դիմել աջակցության և մենթորության համար, ինչպես նաև կպատմի իրենց մասին հայ հասարակությանն ու ներդրողներին», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Starthub.am-ի գործարկմամբ մենք ամբողջացնում ենք Starthub Armenia նախագիծը։ Ստարտափների տեղեկատվական աջակցությունը և դրանց գործունեության մասին տեղեկատվության տարածումն անչափ կարևոր է նախագծերի զարգացման տեսանկյունից։ Ստարտափներին կոչ ենք անում ակտիվորեն համագործակցել մեզ հետ։ Մշտապես պատրաստ ենք լուսաբանել ստարտափներին վերաբերող ցանկացած իրադարձություն», - ասաց Տեխնոլոգիական Զարգացման Կենտրոն խորհրդի նախագահ Սամվել Չախալյանը։
Հիշեցնենք, որ հունիսին գործարկվել է StartHub Offline հարթակը, որը տեխոնոլգիական բիզնեսի սկսնակներին և առաջնորդների միջեւ հանդիպում-քննարկումների կազմակերպման միջոցով փորձում է նպաստել ոլորտի զարգացմանը։ StartHub Offline-ի աշնանային փուլը կմեկնարկի սեպտեմբերի վերջից։

При поддержке Beeline запущен информационный портал для стартапов Starthub.am
Компания Beeline и фонд «Центр технологического развития» объявляют о запуске онлайн-площадки StartHub (starthub.am), цель которой – информационная поддержка стартапам.
Как сообщает пресс-служба компании, основная цель запуска платформы – освещение деятельности армянских стартапов и публикация путеводителей, способствующих их развитию. Сайт создан с использованием современных решений и дизайна. Он доступен как в компьютерной, так и в мобильной версиях. В разных разделах сайта публикуются новости об ИТ-стартапах, материалы, рассказывающие о деятельности армянских стартапов, учебные пособия для развития и продвижения стартапов, а также список армянских фондов, технологических центров, инкубаторов и других организаций, оказывающих поддержку стартапам.
«Хорошие идеи должны обязательно реализовываться. И наша задача как ответственной компании – поддержать начинающие стартапы в реализации хороших, перспективных бизнес-проектов. Сайт, который мы запускаем сегодня, призван обеспечить армянские стартапы всей нужной информацией, чтобы они могли самостоятельно создать свой бизнес, подсказать им, куда можно обратиться за помощью и менторством, а также помочь им рассказать о себе армянскому обществу и инвесторам», – сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Благодаря запуску сайта StartHub.am проект Starthub Armenia получит завершенный вид. Информационная поддержка стартапам и распространение информации об их деятельности крайне важны с точки зрения их развития. Мы призываем стартапы активно участвовать в нашем проекте, а мы всегда готовы освещать любые события, связанные с ними», - отметил Глава совета «Центра технологического развития» Самвел Чахалян.
Напомним, что в июне состоялся запуск платформы StartHub Offline, которая представляет собой информационно-обучающий сайт. Сайт будет публиковать путеводители по продвижению стартапов, представлять армянские организации, оказывающие поддержку стартапам, и активно освещать деятельность армянских стартапов.