Samsung-ը ներկայացրել է հագուստ լվացող ու արդուկող խելացի պահարան
Սպառողական էլեկտրոնիկայի միջազգային ցուցահանդեսում, որը կայացել է Լաս Վեգասում, Samsung-ը ցուցադրել է վերջին տարիների ամենաանսպասելի նորարարությունը՝ շորերն արդուկող պահարանը:
AirDresser-ը գոլորշիով պահարան է, որը մաքրում ու արդուկում է հագուստը՝ ազատելով տերերին դրանք լվանալու անհրաժեշտությունից:
Նախ, բարձր ջերմաստիճանի գոլորշու հոսքը փչում ու պտտում է հագուստը դրա վրայի փոշին մաքրելու համար: Այնուհետև JetSteam տեխնոլոգիան հեռացնում է վիրուսները, բակտերիաները և այլն:
Samsung-ը ներկայացրել է հագուստը լվացող ու արդուկող խելացի պահարանը:
Ընկերությունը պնդում է, որ այս պահարանը 99,9%-ով ոչնչացնում է գրիպի և հերպեսի վիրուսը, ադենովիրուսը, կորոնավիրուսը, 100%-ով՝ փոշու տզերը, 99%-ով՝ գազերը, որոնք տհաճ հոտ են արտազատում, օրինակ, սննդի կամ քրտնքի և 99%-ով՝ վնասակար նյութերը:
Դրանից հետո HeatPump տեխնոլոգիան խնամքով ու զգուշորեն չորացնում է հագուստը ցածր ջերմաստիճանի պայմաններում, ապա արդուկում է այն:
Գոլորշով հագուստը նաև հագեցած է ինքնամաքրման տեխնոլոգիայով, որը չի պահանջում ոչ մի լվացող միջոց: Այն օգտագործում է միայն օդ, գոլորշի ու ջերմություն:
Ի դեպ, պահարանն ինքն է հուշում տիրոջը՝ երբ է անհրաժեշտ մաքրել հագուստը:
Նախնական պատվերներն արդեն ընդունվում են Ռուսաստանում, Բրիտանիայում, մի շարք այլ երկրներում: Պահարանի արժեքն է 2185 ԱՄՆ դոլար:

Samsung  выпустил умный шкаф, который сам гладит одежду
На выставке Международной выставке потребительской электронике в Лас-Вегасе Samsung показал одно из самых неожиданных изобретений последних лет.
AirDresser — это паровой шкаф для одежды, но хранением его функции не ограничиваются. Компания обещает «переосмыслить уход за одеждой»: умный шкаф чистит и освежает вещи без необходимости стирки!
Сначала потоки высокотемпературного пара обдувают и колышут одежду, чтобы вытрясти из неё пылинки. Затем технология JetSteam удаляет вирусы, бактерии и т. л.
Если конкретно, то Samsung утверждает, что паровой шкаф уничтожает 99,9% четырёх типов вирусов (инфлюэнца, аденовирус, коронавирус и герпесвирус), 100% пылевых клещей, 99% газов, вызывающих запах (например, пота или еды), и 99% вредных веществ типа перхлорэтилена. Разные программы чистки дают разный результат.
Кроме того, технология сушки HeatPump бережно и аккуратно сушит одежду при низкой температуре, чтобы не допустить усадки. Она же разглаживает мятую одежду — теперь вам не понадобится утюг!
Самое поразительное, что паровой шкаф защищает одежду даже снаружи, понижая влажность воздуха вокруг себя. В итоге одежда остаётся свежей гораздо дольше без стирки, что увеличивает срок её носки.
Паровой шкаф оснащён системой самоочищения, не требующей никаких моющих средств: он использует только тепло, пар и воздух. О необходимости чистки шкаф напомнит вам сам.Предзаказы на чудо-шкаф уже открыты в России, Британии и некоторых других странах. В Украине его пока нет.