«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի մասնակիցներին հավաստագրերի հանձնման պաշտոնական արարողություն
2017թ. նոյեբերի 17-ի Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում կայացավ «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի (վեբ կայք` https://innovmanage2017.wixsite.com/youthschool/) մասնակիցներին հավաստագրերի հանձնման պաշտոնական արարողությունը:
Դպրոցը անցկացվել է ս.թ. հոկտեմբերի 23-ից 26-ը ք. Ծաղկաձորում և կազմակերպվել էր Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի, «Երիտասարդ նորարարների և գիտնականների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության և Երևանում Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի համատեղ ջանքերով:
«Ժամանակակից քիմիայի հաջողությունները և հրատարակությունները Հայաստանում»
2017թ. նոյեմբերի 15-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի գիտատեխնիկական գրադարանում կազմակերպվել էր Հայաստանում հրատարակված քիմիայի ոլորտին վերաբերող նոր գրքերի հեղինակների հետ հանդիպում-քննարկում` «Ժամանակակից քիմիայի հաջողությունները և հրատարակությունները Հայաստանում» խորագրով:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է նոյեմբերի 5-8-ը Երևանում անցկացվող Երկրորդ համահայկական գիտական համաժողովի մասնակիցներին՝ հայազգի ճանաչված գիտնականների ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից, Իռլանդիայից, Դանիայից և մի շարք այլ երկրներից:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է գիտնականներին հայրենիքում և կարևորել արդեն պարբերական բնույթ ստացող Համահայկական գիտական համաժողովի անցկացումը Երևանում:
«Երկրորդ համահայկական գիտական համաժողով»
Համահայկական 2-րդ գիտաժողովի շրջանակում, որը մեկնարկել է նոյեմբերի 6-ին Երեւանում, տեղի կունենա կլոր սեղան, որի շուրջ կհավաքվեն ոչ միայն գիտնականները, այլ նաեւ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները: Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց Երիտասարդ գինականների աջակցության ծրագրի ներկայացուցիչ, գիտաժողովի կազմակերպիչներից Գեւորգ Վարդանյանը: Կլոր սեղանը տեղի կունենա նոյեմբերի 8-ին:
«Երկրորդ համահայկական գիտական համաժողով»-ը կակտիվացնի գիտության և մասնավոր սեկտորի համագործակցությունը
«Երկրորդ համահայկական գիտական համաժողով»-ի նպատակն է լուծել ﬕ շարք խնդիրներ՝ գիտության ֆինանսավորման հարցում մասնավոր ձեռնարկությունների ներգրավում, հայաստանցի գիտնականների՝ արտասահմանում վերապատրաստման հնարավորություն: «Արﬔնպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նոյեմբերի 6-8-ն անցկացվող համաժողովի ﬔկնարկին լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց «Երիտասարդ գիտնականների աջակցություն ծրագրի» ղեկավար մարմնի անդամ Գևորգ Վարդանյանը:
https://armenpress.am/arm/news/911470/erkrord-hamahaykakan-gitakan-hamazhoxov-y-kaktivacni.html
https://news.am/arm/photos/session/969.html
«Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոց
2017թ. հոկտեմբերի 23-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնում տրվեց «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի մեկնարկը, որը կազմակերպվել է Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի, «Երիտասարդ նորարարների և գիտնականների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության և Երևանում Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի համատեղ ջանքերով և կանցկացվի ք. Ծաղկաձորում սույն թվականի հոկտեմբերի 23-ից 26-ը:
Ուրախ ենք տեղեկացնել ս.թ. հոկտեմբերի 23-26-ը ք. Ծաղկաձորում կայանալիք «Նորարարությունների կառավարում» III միջազգային երիտասարդական գիտական դպրոցի հայտադիմումների ընդունման մեկնարկի մասին:
Ուրախ եմ ողջունել ձեզ Գիտատեխնիկական տեղեկատվության միջպետական համակարգող խորհրդի պաշտոնական կայքում
Միջազգային գիտատեխնիկական համագործակցության զարգացման լծակներից է գիտատեխնիկական նվաճումների և ինովացիոն տեխնոլոգիաների միջպետական ակտիվ փոխանակումը:
«Ներկայիս գիտատեխնիկական գրադարանը» հանդիպում - սեմինար
Սույն թվի հոկտեմբերի 10-ին, «Գրադարանավարի օր» մասնագիտական տոնի առթիվ «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի գիտատեխնիկական գրադարանը Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի թանգարանագիտության, գրադարանագիտության և մատենագիտության ամբիոնի նոր ուսանողների համար կազմակերպել է հանդիպում-սեմինար «Ներկայիս գիտատեխնիկական գրադարանը» խորագրով:
Ինժեներական համաժողով-ցուցահանդես
Հունիսի 24-ին Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում (ՎՏԿ) առաջին անգամ անցկացվեց Ինժեներական համաժողով-ցուցահանդես:
Համաժողով-ցուցահանդեսի նպատակն է՝ համախմբել ինժեներական ոլորտի կազմակերպություններին և ներկայացուցիչներին, քննարկել ոլորտի գլոբալ զարգացումները, ինժեներական կրթության և գործարար միջավայրի առաջընթացի մարտահրավերները, իրականացնել փորձի և գաղափարների փոխանակում այնպիսի տեխնոլոգիական ուղղություններով...
«Բնապահպանության ոլորտի նոր հրատարակություններ» հանդիպում-քննարկում
2017թ. հունիսի 21-ին Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի գիտատեխնիկական գրադարանը կազմակերպել էր «Մարդը և բնությունը` մեկ ընտանիք» կարգախոսի ներքո «Բնապահպանության ոլորտի նոր հրատարակություններ» խորագրով հանդիպում-քննարկում բնապահպանության ոլորտին նվիրված գրքերի հեղինակների մասնակցությամբ, որի նպատակն էր գիտատեխնիկական հանրությանը տրամադրել տեղեկատվություն ոլորտի արդի խնդիրների մասին, լսել ելույթներ մասնագետների և շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացուցիչների անմիջական մասնակցությամբ:
«Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում»
2017 թվականի հունիսի 11-14-ը «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գևորգ Վարդանյանը մասնակցել է Թուրքմենստանի Նախագահի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Գիտությունը, տեխնիկան և ինովացիոն տեխնոլոգիաներն ամենազորության և երջանկության դարաշրջանում» խորագրի ներքո անցկացված միջազգային գիտաժողովի աշխատանքներին և հանդես եկել «Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության ոլորտում գրանցված արդյունաբերական սեփականության օբյեկտների ինովացիոն ներուժի գնահատումը» թեմայով գիտական զեկույցով, որը ճանաչվել է որպես «Տնտեսական զարգացում, միջազգային համագործակցություն և իրավունք» խորագրով սեկցիայի լավագույն զեկույցը:
«Երիտասարդության դերը ԱՊՀ երկրների նորարարական համագործակցության զարգացման գործում» խորագրով միջազգային գիտաժողովը օբյեկտիվ պատճառներով հետաձգվում է: Գիտաժողովի անցկացման ճշգրիտ ամսաթվերի վերաբերյալ տեղեկատվությունը հասանելի կլինի մեր կայքում: Հետևե'ք մեր նորություններին:
Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը պատճառած անհարմարության համար:
«Երիտասարդության դերը ԱՊՀ երկրների նորարարական համագործակցության զարգացման գործում»
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ենթակայության «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը կազմակերպում է միջազգային գիտաժողով. «Երիտասարդության դերը ԱՊՀ երկրների նորարարական համագործակցության զարգացման գործում» խորագրով:
Գիտաժողովը տեղի կունենա ԱՊՀ երկրների Հումանիտար Համագործակցության Միջպետական Հիմնադրամի ֆինանասական աջակցությամբ և անմիջական մասնակցությամբ, որը կկայանա մայիսի 26-28, ՀՀ, Ծաղկաձոր քաղաքում:
«ՋՋԷՌ-440 ռեակտորներով Էներգաբլոկի սարքավորումները և շահագործման ռեժիմները» գրքի շնորհանդես-քննարկում
Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի գիտատեխնիկական գրադարանում 2017թ ապրիլի 28-ին կազմակերպվել է նվիրատվությամբ ստացված էներգետիկայի ոլորտին վերաբերող «ՋՋԷՌ-440 ռեակտորներով Էներգաբլոկի սարքավորումները և շահագործման ռեժիմները» գրքի շնորհանդեսը և հանդիպում հեղինակների հետ:
ԱՊՀ երկրների գիտատեխնիկական համագործակցության միջպետական համակարգող խորհրդի նախագահ
Մոսկվայում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երկրների Գիտատեխնիկական համագործակցության Միջպետական խորհրդի 24-րդ նստաշրջանը, որտեղ Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն Գևորգ Վարդանյանը միաձայն ընտրվել է ԱՊՀ երկրների գիտատեխնիկական համագործակցության միջպետական համակարգող խորհրդի նախագահ:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Երիտասարդ գիտնականների աջակցության ծրագրի» ղեկավար մարմինների հետ

Президент Серж Саргсян принял участников проходящей в Ереване 5-8 ноября II Всеармянской научной конференции - знаменитых учёных армянской национальности из США, России, Франции, Ирландии, Дании и ряда других стран.
Президент Республики приветствовал учёных на родине и подчеркнул важность уже приобретающего регулярный характер проведения в Ереване Всеармянской научной конференции.
Подробнее
Второй Всеармянский научный форум
В рамках Второго всеармянского научного форума, который стартовал 6 ноября в Ереване,  состоится круглый стол, который соберет вокруг себя не только ученых, но и представителей частного сектора. Об этом в беседе с журналистами сообщил Геворг Варданян из Программы поддержки молодых ученых, один из организаторов конференции. Круглый стол состоится 8 ноября.
Геворг Варданян отметил, что цель круглого стола – пробудить сотрудничество наука - частный сектор, тем самым способствуя коммерциализации науки.
«Второй Всеармянский научный форум» активизирует сотрудничество науки и частного сектора
В Ереване стартовал Второй Всеармянский научный форум. Цель форума – решить ряд вопросов финасирования науки с привлечением частного сектора, подготовки армянских ученых зарубежом и пр. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал член руководящего органа «Программы по содействию молодым ученым» Геворг Варданян.
https://armenpress.am/arm/news/911470/erkrord-hamahaykakan-gitakan-hamazhoxov-y-kaktivacni.html
https://news.am/arm/photos/session/969.html
Стартовала Третья международная молодежная научная школа «Управление инновациями»
В Национальном центре инноваций и предпринимательства стартовала Третья международная молодежная научная школа «Управление инновациями», организованная  ГНО «Национальным  центром инноваций и предпринимательства» совместно с общественной организацией «Ассоциация молодых инноватотов и ученых» и Российского центра науки и культуры в Ереване и продолжится в Цахкадзоре с 23 по 26 октября.
Третья международная молодежная научная школа «Управление инновациями»
23-26 октября 2017 г. в Цахкадзоре состоится Третья международная молодежная научная школа «Управление инновациями»
Я рад приветствовать  Вас  на официальном сайте Межгосударственного координационного совета по научно-технической информации!
В Москве, на 24-ом заседании Межгосударственного координационного совета по научно-технической информации (МКСНТИ) председателем МКСНТИ был избран Директор Национального центра инноваций и предпринимательства Министерства экономического развития и инвестиций Республики Армения Варданян Геворг Грачевич.
Первая Технологическо-инженерная конференция
24 июня, Первая Технологическо-инженерная конференция была проведена в Технологическом Центре г. Ванадзора (ВТЦ).
Цель форума конференции состоит в том, чтобы примирить организации технического сектора и представителей, чтобы обсудить глобальные события, вызовы в техническом образовании и деловой окружающей среде, чтобы разделить события и идеи в таких технологических областях, таких как...
«Новые публикации в области охраны окружающей среды»
21 июня 2017г. в Научно-технической библиотеке Национального центра инноваций и предпринимательства состоялась встреча-обсуждение под лозунгом: «Человек и природа - одна семья» по теме: «Новые публикации в области охраны окружающей среды» при участии авторов книг в области охраны окружающей среды, целью которой было обеспечение научного  общества информацией по актуальным вопросам в этой области, выслушать выступления специалистов при непосредственном участии заинтересованных сторон.
«Наука, техника и инновационные технологии в период всемогущества и счастья»
С 11-го по 14-е июня  2017г директор Национального центра инноваций и предпринимательства  Геворг Варданян участвовал в международной конференции: «Наука, техника и инновационные технологии в период всемогущества и счастья», организованной по инициативе президента Туркменистана, и выступил с научным докладом на тему: «Оценка инновационного потенциала зарегистрированных в сельскохозяйственной сфере объектов промышленной собственности в Республике Армения», который был признан лучшим докладом в секции по теме: «Экономическое развитие, международное сотрудничество и право».
В связи с объективными причинами проведение международной конференции “Роль молодежи в развитии инновационного сотрудничества стран СНГ” откладывается. Информацию о точных датах проведения конференции будет доступна на нашем сайте. Следите за нашими новостями!
В связи со сложившейся ситуацией приносим свои извинения за причиненные неудобства.
Mеждународная конференция «Роль молодежи в развитии инновационного сотрудничества стран СНГ»
«Национальный Центр Инноваций и Предпринимательства» при Министерстве экономического развития и инвестиций объявляет о проведении Международной конференции «Роль молодежи в развитии сотрудничества стран СНГ». Конференция проводится при финансовой поддержке и участии Межгосударственного фонда гуманитарного сотрудничества стран СНГ, и состоится в период с 26 по 28 мая 2017 года в городе Цахкадзор Республики Армения.
Председатель Межгосударственного Координационного Совета по Научно-Технической Информации СНГ
В Москве состоялось 24 заседание МКСНТИ СНГ, где директора Национального центра инноваций и предпринаметельства Геворга Варданяна выбрали председателем Межгосударственного Координационного Совета по Научно-Технической Информации СНГ.