Չինական ընկերությունը ստեղծել է արտասովոր թռչող-մեքենաներ
AeroHT չինական ընկերությունը, որն զբաղվում է օդային տրանսպորտային միջոցների ստեղծմամբ, ներկայացրել է երկու արտասովոր կոնցեպտ։ Առաջինը հիբրիդային-էլեկտրական «ավիակիր» է՝ վեց անիվներով, երկրորդը՝ սուպերմեքենայի նոր տարբերակ, որը կարող է թռչել, տեղեկացրել է «Տեխկուլտը»։
«Ցամաքային ավիակիրը» արտաքնապես նման է 6 անվանի եւ թափք ունեցող մեքենայի։ Այն ունի հատուկ համակարգ, որն ապահովում է երկտեղանոց մուլտիքոպտերի թռիչքն ու վայրէջքը։ Այս տրանսպորտային միջոցը կարող է հաջողությամբ օգտագործվել փրկարարական գործողություններում կամ լինել զվարճալի խաղալիք ունեւոր հաճախորդների համար։
Երկրորդ կոնցեպտը ներկարացված տանիքում ունի ծալովի համակարգ չորս պտուտակներից, որոնք պատրաստված են ածխածնային մանրաթելից։ Դրանք կարող են բացվել, երբ անհրաժեշտ լինի, որ մեքենան թռչի։ Խոսքը համակարգչային մոդելի մասին չէ, այլ իսկապես գոյություն ունեցող նախատիպի։ Փորձագետները, գանահատելով նախագիծը, կասկածում են դրա գործնականության հարցում. մեքենան կարող է չափազանց ծանր լինել զգալի հեռավորությամբ թռիչքների կատարման համար։

China’s AeroHT company, which manufactures air vehicles, has presented two unusual concepts. The first is a hybrid-electric "aircraft carrier" with six wheels, and the second is a new version of a supercar that can fly, Techcult reported.
The "land aircraft carrier" looks like a car with six wheels and a body. It has a special system that ensures the takeoff and landing of a two-seater multicopter. This vehicle can be successfully used in rescue operations, or be a fun toy for wealthy customers.
The second concept has a folding system of four bolts made of carbon fiber in the built-in roof. They can be opened when necessary for the vehicle to fly. We are not talking about a computer model, but a really existing prototype. But experts, assessing this project, doubt its practicality; this vehicle may be too heavy to fly long distances.